W związku z planowaną na 23 marca br. od g. 10 konferencją dla fizjoterapeutów pt. „Diagnostyka i programowanie rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych dzieci i młodzieży”. Prorektor ds. Studiów prof. dr hab. Jacek Zieliński ogłosił dzień rektorski dla studentów fizjoterapii. Konferencja odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp jest bezpłatny dla naszych studentów, konieczne jest jednak zarejestrowanie się. Konferencja odbywa się pod patronatem Rektora naszej Uczelni, prof. AWF Dariusza Wielińskiego.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń naukowych w zakresie problemów medycznych, technologicznych i społecznych w rehabilitacji dzieci i młodzieży. Zgodnie z współczesnymi tendencjami WHO, akcent położony będzie na zagadnienia integracji społecznej. Prelegenci przedstawią nowoczesne wytyczne, dotyczące programowania rehabilitacji dzieci z zaburzeniami rozwoju.

W Komitecie Naukowym konferencji z naszej Akademii zasiadają: Przewodniczący Komitetu prof. dr hab. Jacek Lewandowski, kierownik Zakładu Rehabilitacji Narządu Ruchu w AWF Poznań, Zastępcą Przewodniczącego Komitetu Naukowego – dr hab. Marzena Wiernicka z Zakładu Kinezyterapii i Fizjoterapii Wieku Rozwojowego. Honorowym Przewodniczącym jest prof. dr hab. Aleksander Kabsch, były rektor AWF Poznań. W Komitecie Organizacyjnym są również pracownicy naszej Akademii są: dr Ewa Kamińska, dr Marta Flis-Masłowska, dr Dorota Dolecińska, dr Łukasz Michałowski, mgr Joanna Małecka i mgr Joanna Witczak-Zwolińska.

Szczegóły w załączonym programie.

Czas i miejsce: 23 marca, od g. 10, teren MTP. Dla studentów naszej Uczelni wstęp jest bezpłatny.
Podczas rejestrowania wystarczy wpisać: Student AWF
Firma: AWF Poznań