Do IV edycji Programu Szkoleniowego „I LOVE POLAND” aplikacje przesłało 235 kandydatów i kandydatek. W najbliższych dniach będzie przeprowadzona formalna weryfikacja zgłoszeń i wybranych zostanie 40 kandydatów do kolejnego etapu. Ci, którzy przejdą przez wszystkie etapy rekrutacji wezmą udział w praktycznych szkoleniach w Zatoce Gdańskiej pod okiem załogi „I LOVE POLAND”, na światowej klasy jachcie trzeciej generacji typu Volvo Open 70.

Załoga dokona oceny, na podstawie której do dalszego etapu przejdzie 25 osób, które czeka 3 kwietnia wideokonferencja z kapitanem „I LOVE POLNAD” Grzegorzem Baranowskim. W następnym tygodniu kapituła dokona ostatecznego wyboru 15 najlepszych kandydatur do udziału w zgrupowaniu szkoleniowym i praktykach na jachcie.

Celem zgrupowania jest wyłonienie żeglarzy, którzy wystartują w tym roku w lokalnych regatach na Morzu Bałtyckim. Rektor AWF Poznań prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński objął program swoim patronatem. W trzech poprzednich edycjach zostało złożonych ponad 900 aplikacji. W ostatniej, III edycji Programu Szkoleniowego, praktyki odbyło 15 osób i aż 5 z nich dołączyło na dłużej do załogi, biorąc udział w prestiżowych morskich regatach.
HARMONOGRAM

13-27.03.2022 – nabór zgłoszeń

31.03.2022 – wyłonienie 40 najlepszych kandydatur

3.04.2022 – wideokonferencje z kandydatami