W ramach Akademii Rozwoju Trenera Polskiego Związku Żeglarskiego 10 trenerów żeglarstwa, trenerów klubowych i kadry narodowej wzięło udział w szkoleniu „Diagnostyka w sporcie”, organizowanym w AWF Poznań w minionym tygodniu.

Szkolenie prowadzili pracownicy Zakładu Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego AWF. Poruszono wiele tematów, m.in. wady i zalety stosowania różnych technik analizy składu ciała, o których powiedział prof. dr hab. Jacek Zieliński, metody pomiaru wydolności krążeniowo-oddechowej organizmu oraz kluczowe parametry biochemiczne wykorzystywane w diagnostyce sportowe, które przedstawiła dr inż. Barbara Pospieszna.

O testach motorycznych, wykorzystywanych w ocenie sprawności specjalnej żeglarzy opowiadał dr Michał Włodarczyk, a urządzenia używane do kinematycznej analizy ruchu i koordynacji ruchowej zaprezentował dr inż. Michał Janowski. Każdy moduł szkolenia łączył teorię z praktyką.