„Elektroterapia w warunkach domowych – możliwości i bezpieczeństwo stosowania” będzie tematem spotkania, które 7 kwietnia, w g. 17-18 odbędzie się w budynku dydaktycznym AWF Poznań, w sali nr 023/024 (poziom -1). Wykład otwarty poprowadzi dr n. med. Lucyna Krzyżańska, wieloletni pracownik AWF w Poznaniu, koordynator fizjoterapeutów Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, członek poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej.Kiedy można stosować elektroterapię, jakie są efekty jej stosowania, kiedy powinno się z niej jednak zrezygnować, jak jest wykorzystywana w kosmetyce – odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy spotkania.

Dowiedzą się również:

– o efektach elektrostymulacji stosowanej w warunkach domowych,

– o odpowiednim ułożeniu elektrod zabiegowych dla zamierzonego efektu stymulacji,

– o możliwościach wykorzystania elektrostymulacji w terapii przeciwbólowej oraz w stymulacji mięśni (EMS),

– o najczęstszych błędach podczas terapii oraz sposobie ich eliminacji.

W części praktycznej będzie możliwość wykonania zabiegu, przy wykorzystaniu elektrostymulatora Sanitas. Wydarzenie organizowane przez dr Patrycję Rąglewską, opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapii, działającego przy Zakładzie Fizykoterapii i Odnowy Biologicznej w AWF Poznań, kierowane jest w szczególności do studentów fizjoterapii.

Data i miejsce:

7.04.2022 (czwartek)

AWF Poznań – Budynek Dydaktyczny, sala 023/024 (poziom -1)

g. 17-18