Trwa rejestracja na V Ogólnopolską Konferencję Rehabilitacji, (Neuro)ortopedii i Komunikacji Medycznej, organizowaną przez Klinikę Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia br. w formule online. Udział jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się.

Organizatorzy kierują zaproszenie do młodych adeptów sztuki medycznej, w tym przede wszystkim studentów medycyny oraz fizjoterapii, młodych lekarzy, fizjoterapeutów, doktorantów oraz samodzielnych specjalistów różnych dziedzin medycyny.

W trakcie konferencji przewidziane są sesje: patologii kręgosłupa, rehabilitacji ortopedycznej, reumo-neuro-ortopedii, diagnostyki ortopedycznej i komunikacji medycznej.

Podczas spotkania prelegenci skupią się m.in. na:

– różnicowaniu przyczyn dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego z uwzględnieniem przyczyn spoza układu ruchu
– ocenie balansu strzałkowego pacjentów z dyskopatią lędźwiową na podstawie wyników pomiarów stabilograficznych, oceny postawy ciała i diagnostyki obrazowej
– roli edukacji pacjentów w programowaniu procesu rehabilitacji
– rozróżnieniu bólu stawów od zapalenia w chorobach układowych tkanki
– leczeniu kompensacyjnym skolioz w aspekcie zastosowania parametrów sumujących w diagnostyce postawy

Wstępny program konferencji opublikowano na stronie wydarzenia:[link]. Organizatorzy informują, że godziny konkretnych paneli niebawem zostaną podane.

Już teraz można się zarejestrować: [link]