Jakimi zbiorami dysponuje Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, jak wygląda biblioteka i jej wypożyczalnia? Tego dowiedzieli się uczniowie klasy akademickiej o kierunku technik hotelarz, powstałej w ramach porozumienia Akademii z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego im. Śniadeckich w Poznaniu, w ramach kolejnej wizyty w AWF, która odbyła się 21 kwietnia br.Uczniowie – przyszli menedżerowie hoteli, agroturystyk czy punktów gastronomicznych – w ramach wizyty, zobaczyli też, jak wyglądają zajęcia z pływania na naszym obiekcie.

Spotkania z klasą akademicką organizowane są cyklicznie – podczas poprzednich odwiedzin uczniowie m.in. zwiedzili uczelnię, poznali jej ofertę, zobaczyli pracownie: komputerową, Zakładu Żywności i Żywienia, Zakładu Fizjoterapii Nerwowo-Mięśniowej oraz Zakładu Teorii Sportu. Wzięli także udział w krótkim warsztacie z fizjologii i biochemii. Cykl spotkań dla klasy akademickiej ma dać uczniom możliwość poznania naszej Akademii, nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz ciekawej formy realizowania programu studiów na tym kierunku. Kolejne zaplanowane jest na początek czerwca.
Kierownikiem projektu utworzenia klasy akademickiej jest dr Agnieszka Wartecka-Ważyńska, a zastępcą dr Joanna Śniadek z Zakładu Ekonomiki Turystyki i Informatyki.