Jazda na nartach lub snowboardzie, organizacja zajęć terenowych w trudnych warunkach to nie wszystkie aktywności, z którymi mierzyli się studenci Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej AWF Poznań. Zakończyły się programowe obozy zimowe, zarówno te przeniesione z poprzedniego roku z powodu pandemii, jak i te zaplanowane na bieżący rok, jak również ćwiczenia terenowe wieńczące cykl zajęć w ramach specjalności Edukacja przygodowa, dla kierunku Wychowanie Fizyczne. Łącznie w obozach wzięło udział 260 studentów z trzech kierunków – Wychowania Fizycznego, Sportu oraz Turystyki i Rekreacji, a w ćwiczeniach terenowych – 60 osób.Obozy i ćwiczenia terenowe zorganizowano w Kotlinie Kłodzkiej w rejonie Masywu Śnieżnika. Jak wskazują uczestnicy, w tym roku warunki atmosferyczne i śniegowe były wyjątkowo dobre, wręcz alpejskie.

Studenci biorący udział w obozie, podczas zajęć uczyli się lub doskonalili jazdę na nartach lub snowboardzie. Dla chętnych zorganizowano pieszą wycieczkę na najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej – Śnieżnik oraz wyprawę na biegówkach w Góry Bialskie. Dla większości studentów był to pierwszy kontakt z narciarstwem lub snowboardem.

Z kolei uczestnicy czterodniowych ćwiczeń terenowych, w ramach specjalności Edukacja przygodowa, poznali także podstawowe zasady przetrwania w górach, pokonywali teren z pomocą technik alpinistycznych, a wszystko toczyło się za dnia i po zmroku, w górach i w schronisku.