„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” to całkowicie bezpłatne szkolenia wojskowe, dla każdego chętnego (grupy i ochotnicy indywidualni).

Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin, mają bardzo przystępną formułę i są prowadzone przez wojskowych instruktorów. Uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne m.in. podstawy posługiwania się bronią, walkę wręcz, przetrwanie w trudnych warunkach, reagowanie na sygnały alarmowe, udzielanie pomocy medycznej. Szkolenia prowadzą najbardziej doświadczeni żołnierze, często weterani misji zagranicznych.

Na szkolenie – już od teraz – można się zapisywać w kilkunastu jednostkach w całym kraju. Najbliższe szkolenie w Wielkopolsce  odbędzie się 7 października i organizowane będzie przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej (godz. 8.00-16.00) w Biedrusku.

Zgłoszenie na szkolenie jest bardzo proste – wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście). W szkoleniach mogą wziąć udział Polacy w wieku 15 – 65 lat, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału całymi rodzinami.

Podczas szkoleń zapewnione jest wyżywienie i ubezpieczenie. „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” jest już czwartą edycją tego projektu. Do tej pory w szkoleniach udział wzięło prawie 20 tys. Polaków.

Projekt dzięki swojemu unikalnemu charakterowi jest również świetną sobotnią przygodą i rozrywką. Jest to możliwość poznania wojska i żołnierzy, ale również oprócz profesjonalnego szkolenia. W ramach programu przewidziana jest również integracja przy ognisku i grochówce.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: 12wbot.tzw@ron.mil.pl lub kontaktować się telefonicznie z 12. Wielkopolską Brygadą Obrony Terytorialnej pod numerem: 887 702 137.

Pytania można kierować również do mgr Anny Gomołysek z Zakładu Sportów i Edukacji Obronnej.