Przypominamy, że dziś na boisku odbędzie się wielkie, wspólne, tańczenie poloneza. Zapraszamy wszystkich pracowników Uczelni, tj. akademickich i administracyjnych, studentów AWF i wszystkich chętnych. W związku z tym dziś w g. 13-15 obowiązywać będą godziny rektorskie wykładowców i studentów, którzy mają zajęcia zaplanowane w budynkach na kampusie głównym, budynku dydaktycznym, hali dydaktyczno-sportowej, budynku przy ul. Droga Dębińska 7 w Poznaniu oraz obiektach sportowych przy ul. Św. Rocha 9 w Poznaniu. Swoją obecność zapowiedzieli rektor i kanclerz Akademii.Całość tańca nie potrwa dłużej niż 15 min. Organizatorzy zapewniają, że nie będzie żadnych wymyślnych figur, kilometrowych mostków, a poloneza poprowadzą tancerze naszego Zespołu Tańca Ludowego „AWF” Poznań. Zapraszamy do przyjścia chwilę wcześniej, by dokładnie o g. 14 rozpocząć poloneza.

Wspólny taniec to element działań, które mają na celu wpisanie poloneza na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO, a w które włączyła się nasza Uczelnia. Wydarzenie będzie nagrane i udostępnione na profilu „Polonez łączy”, którego publikacje dołączone będą do wniosku o wpisanie na listę. To wyjątkowa szansa, by mieć swój udział we wpisaniu naszego tańca narodowego na światową listę UNESCO.

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Tańca AWF i ZTL Poznań. Poniżej prezentujemy zaproszenie wideo od Zuzanny Kowalewskiej, rzeczniczki Zespołu Tańca Ludowego AWF „Poznań”, która gościła dziś w programie Witaj Wielkopolsko na antenie TVP3 Poznań.