Przedstawiciele władz Uczelni, pracownicy, studenci, klasa patronacka z XX LO w Poznaniu i wszyscy chętni zatańczyli dziś poloneza na boisku AWF. W sumie ponad 150 osób włączyło się w działania mające na celu wpisanie poloneza na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Uczestnicy zatańczyli poloneza do utworów: Michała Kleofasa Ogińskiego, muzyki z serialu „Czas honoru” oraz Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. – Zatańczyliśmy dziś z dwóch powodów: jutro jest Międzynarodowy Dzień Tańca i tak chcieliśmy go uczcić, a drugi – to jest staranie się Polski o wpis na listę światową Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Żeby się dostać na tę listę, oprócz podpisów musimy zebrać dużo materiałów zdjęciowych, filmowych żeby pokazać, że ten polonez jest nadal obecny w polskim społeczeństwie – mówi mgr Dariusz Majchrowicz, kierownik ZTL „Poznań” AWF, który a poprowadził taniec.

Przedstawiciele władz, pracownicy AWF i ZTL „Poznań” AWF ubrani byli w stroje ludowe, m.in. kaszubski, łowicki, szlachecki, opoczyński, krakowski i wielkopolski. Wydarzenie zostało nagrane, udostępnione będzie na profilu „Polonez łączy”, którego publikacje dołączone będą do wniosku o wpisanie na listę. Organizatorem wydarzenia jest Zakład Tańca AWF i ZTL „Poznań” AWF.
Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia: