W minione piątkowe popołudnie Akademię odwiedzili niecodzienni goście – uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z rodzicami i opiekunami. W ramach kolejnej edycji Nocy Naukowców w AWF Poznań zapoznali się m.in. ze sprzętem badawczym wykorzystywanym przy pomiarach zawodowych sportowców, czy urządzeniami laboratoryjnymi. Wzięli także udział w zajęciach sportowych oraz żywieniowych.

Kilkanaście warsztatów i zajęć odbyło się tego dnia w AWF Poznań. Uczestnicy zainteresowani biologią mogli wziąć także udział w warsztatach mikroskopowych pt. „Tajemnice DNA”, w trakcie których uczestnicy mogli izolować DNA z własnych komórek. Ciekawe informacje o swoim ciele uzyskali także uczestnicy na zajęciach „Ocena funkcjonalna w sporcie i rehabilitacji z wykorzystaniem testu FMS”, „Czym jest skład ciała i jak się go bada?”, „Dlaczego można dotknąć palcem czubka nosa z zamkniętymi oczami?”, „Iluzje optyczne, czyli co widzi mózg” oraz „Smartfonowa szyja”. „Żywienie ma znaczenie” – to tytuł, ale zarazem hasło przewodnie spotkania dla najmłodszych. Z kolei starsi poznali „Tajemnicze aspekty zdrowego odżywiania się”, na których dowiedzieli się, jak szybko oraz tanio przygotować posiłek w oparciu o produkty dostępne w popularnych sklepach.

Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu technologii wirtualnej rzeczywistości uczestnicy na zajęciach „Użycie Gogli VR w procesie edukacji Pierwszej Pomocy” mogli przenieść się w wirtualne miejsca, w których doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Z kolei na zajęciach sportowych dzieci wzięły udział w treningu z zawodnikami Taekwondo Olimpijskiego AZS AWF Poznań oraz naszym studentem Patrykiem Wykrotą, brązowym medalistą Mistrzostw Europy w sztafecie 4x 100m. Na warsztatach ruchowych „Od aktywności do przyjaźni” doskonalili umiejętności społeczno-emocjonalne, a podczas zajęć w parku odkrywali zabawy na świeżym powietrzu na nowo.

Wszystkim wykładowcom oraz wolontariuszom dziękujemy za udział w tegorocznej Nocy Naukowców w AWF Poznań.