Nowoczesne strategie żywieniowe w sporcie, wybrane metody suplementacyjnego wzmacniania potencjału buforującego organizmu, geny a powysiłkowa redukcja masy ciała indukowana wysiłkiem, odwodnienie i przewodnienie, jako realne problemy sportowców lub wpływ wiedzy o żywieniu zwierząt na nasze wybory żywieniowe, to tylko niektóre z tematów konferencji dydaktyczno-szkoleniowej „Żywienie osób aktywnych fizycznie – profilaktyka, wspomaganie, bezpieczeństwo”, która odbędzie się 19 maja br., w g. 9-15, na platformie ZOOM, a którą organizują pracownicy Katedry Dietetyki naszej Uczelni.Ta trzecia już cykliczna konferencja, skierowana jest przede wszystkim do studentów kierunku Dietetyka studiów magisterskich AWF w Poznaniu. Organizator – Katedra Dietetyki AWF – zachęca jednak do udziału także wszystkich zainteresowanych tematyką żywienia, zwłaszcza żywienia osób aktywnych fizycznie. Prelekcje wygłoszą m.in. przedstawicielka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku – prof. AWFiS dr hab. Agnieszka Maciejewska-Skrendo, prof. AWF dr hab. Barbara Frączek, reprezentująca AWFiS Gdańsk i AWF Kraków oraz prof. dr hab. Adam Cieślak z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Z naszej Akademii wykłady wygłoszą: prof. dr hab. Maciej Pawlak – kierownik Zakładu Fizjologii i Biochemii, prof. AWF dr hab. inż. Krzysztof Durkalec-Michalski, kierownik Zakładu Dietetyki Sportowej, dr Ewa Śliwicka i dr Tomasz Podgórski z Zakładu Fizjologii i Biochemii, dr inż. Paulina Nowaczyk z Zakładu Dietetyki Sportowej oraz koło naukowe „Dietetycy AWF Poznań”.

HARMONOGRAM

9.00 – 9.10 – Powitanie uczestników

9.10 – 9.25 – Biologiczne ograniczenia i szanse w odniesieniu do terapeutycznych i modulacyjnych efektów stosowanej diety – prof. dr hab. Maciej Pawlak, AWF Poznań

9.25 – 10.10 – Geny a powysiłkowa redukcja masy ciała indukowana wysiłkiem – prof. AWFiS dr hab. Agnieszka Maciejewska-Skrendo, AWFiS Gdańsk