Pierwszemu Środkowoeuropejskiemu Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 17 maja br., w g. 10-16 w pawilonie 8A będzie towarzyszył Festiwal Nauka dla Wodoru. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, kilku poznańskich uczelni publicznych Międzynarodowych Targów Poznańskich. W organizację, prócz naszej Akademii, zaangażowały się: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego, Politechnika Poznańska i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież szkół średnich, ale także wszystkich miłośników nauki i sztuki.Nasza Uczelnia przygotowała na ten dzień atrakcje sportowe, dietetyczne i taneczne. Dla dzieci i wszystkich tych, którzy będą chcieli spędzić ten czas aktywnie – Trener Osiedlowy AWF przygotował m.in. jazdę na rowerkach stacjonarnych i strzały do bramki.

Odbędą się także spektakle Kompanii Tańca, która wystąpi na scenie pośrodku hali 8A ze spektaklem pt. FROM ENERGY TO FREEDOM w g. 10.30, i 12. Spektakl niesie przesłanie, które ma zachęcać do zmiany paradygmatu myślenia, w myśl którego człowiek powinien dążyć do wolności, także energetycznej, do pozyskiwania energii z czystych źródeł takich jak właśnie wodór, który – zdaniem tancerzy – jest przykładem rozwiązania energetycznego, który daje wolność, szansę na rozwój i przetrwanie nie tylko człowiekowi, ale i naszej planecie. Uczestnicy festiwalu będą mogli też skorzystać z porad dietetycznych, sprawdzić swój skład ciała i dowiedzieć się, czy warto pić wodę wodorową i czy faktycznie wspomaga zdrowie.

Festiwalowi Nauka dla Wodoru przyświeca idea popularyzowania wiedzy na temat technologii nisko i zeroemisyjnych. Podczas wydarzenia będzie można oglądać pokazy naukowe z różnych dziedzin, wziąć udział w eksperymentach naukowych, porozmawiać z pracownikami i studentami uczelni o ich najciekawszych projektach, uczestniczyć w zajęciach sportowych.

KIEDY

17 maja 2022 r. g. 10 – 16
GDZIE
MTP Pawilon 8a, wejście od ul. Śniadeckich

Forum H2POLAND, które odbędzie się 17-18 maja 2022, to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowe targi dedykowane technologiom wodorowym. To właśnie w Poznaniu, pierwiastek H2 będzie odmieniany przez wszystkie przypadki, zarówno podczas licznych konferencji i debat, jak i w ofercie wystawców gotowych na innowacyjny biznes.

Więcej informacji: [link]