Blisko 80 studentów pierwszego i drugiego roku kierunku Turystyka i Rekreacja spotkało się w Uczelni z pracodawcami, działającymi w branży turystycznej i rekreacyjnej, by poznać oczekiwania pracodawców w zakresie kompetencji przyszłych pracowników, poznać ich ofertę i porozmawiać o możliwości realizacji praktyk. Spotkanie z pracodawcami było kolejnym z cyklu spotkań z przedstawicielami środowiska społeczno-gospodarczego, które są organizowane przez Katedrę Turystyki i Rekreacji AWF. Poprzednie odbyło się w listopadzie. Inicjatorkami spotkania były prof. AWF dr hab. Beata Pluta – kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji oraz mgr Ewa Miciniak – koordynator ds. praktyk studenckich.

Pracodawcy pzredstawili też możliwości pracy i swoje oferty, takie jak: praktyki na letnich koloniach i półkoloniach sportowo-rekreacyjnych, w obiektach hotelarskich, w biurach podróży, przy obsłudze zawodów sportowych i rekreacyjnych (m.in. na Cavaliadzie). Cykliczne spotkania mają na celu bezpośrednią prezentację ofert i miejsc pracy, a także poznanie oczekiwań firm i instytucji przyjmujących studentów.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branży: Magdalena Mucharska – dyrektor ds. Sprzedaży i Rezerwacji hotelu Park Inn by Radisson, Krystyna Święcicka – właścicielka Pałacu Baborówko, Ewelina Sterczewska – przedstawicielka Stowarzyszenia Sportowego „Park Tenisowy Olimpia”, Karolina Perz – przedstawicielka Obiektu Sportowo-Rekreacyjnego „Zaurolandia” w Rogowie oraz Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Wenecji, Damian Michałek – dyrektor hotelu „Olandia Kraina Wypoczynku i Konferencji” w Prusimiu oraz Rafał Czaja – prezydent Wielkopolskiej Izby Turystycznej.

Skutkiem takich spotkań z pracodawcami są często modyfikacje programowe, które mają m.in. na celu jak najlepsze przygotowanie studentów do wykonywania pracy w zawodzie w przyszłości.