Autorski podręcznik dr Małgorzaty Anioł z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych to nowa propozycja wydawnictwa AWF. Ma charakter uniwersalny, będzie przydatnym źródłem wiedzy zarówno dla studentów, jak i nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Piłka siatkowa jest dyscypliną, która przez cały okres edukacji przewija się w podstawach programowych, dlatego podręcznik „Piłka siatkowa. Technika” będzie pomocnym narzędziem w przygotowaniu jednostki lekcyjnej. Oprócz praktycznych wskazówek dotyczących nauczania techniki, zawiera szereg konspektów, które mogą pomóc nauczycielom w atrakcyjny sposób przeprowadzić zajęcia.

W rozdziałach opisano, jak m.in. nauczać i doskonalić elementy techniki gry, przedstawiono wytyczne do oceny prowadzenia jednostki lekcyjnej, jak wygląda organizacja zawodów na lekcji wychowania fizycznego oraz zaprezentowano przykładowe lekcje wychowania fizycznego z nauczania techniki.

Małgorzata Anioł – autorka publikacji – to wykładowczyni i trener w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, dr nauk o kulturze fizycznej. Grała na pozycji środkowej w TKS Budowlani Toruń i AZS AWF Poznań. Jest trenerem I klasy i opiekunem żeńskiego i męskiego zespołu akademickiego AZS AWF Poznań w piłce siatkowej i siatkówce plażowej. Trener grup młodzieżowych w IUKS Jedynka Poznań. Nauczyciel mianowany w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Poznaniu.

Tytuł „Piłka siatkowa. Technika”

Autor: Małgorzata Anioł

Charakter publikacji: podręcznik