We wtorek, 30 października w murach naszej Uczelni gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu.

Współpraca między Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu a Szkołą zainicjowana została w roku akademickim 2021/2022, a jej celem jest przybliżenie uczniom problemów związanych z hotelarstwem, turystyką i rekreacją. Jest to już trzecia edycja projektu, który zakłada wspólną aktywizację młodzieży i przygotowanie przyszłych studentów do działalności w studenckich kołach naukowych.

Uczniowie z IV klasy Technikum Hotelarskiego mieli okazję m.in. zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez Katedrę Turystyki i Rekreacji, które przedstawiła prof. AWF dr hab. Beata Pluta oraz wysłuchać wykładu dr Agnieszki Warteckiej-Ważyńskiej na temat specjalności Menadżer Hotelarstwa i Gastronomii. Nasi goście mieli również okazję zwiedzić uczelnię, odwiedzając wybrane zakłady, sale dydaktyczne i pracownie gastronomiczne. Była to doskonała okazja, by poznać naszą uczelnię od kuchni i zobaczyć jak wygląda codzienna nauka w AWF Poznań.

Dziękujemy uczniom za wizytę i mamy nadzieję, że w przyszłości powitamy ich jako nowych studentów naszej Uczelni.