Studenci Sportu, którzy zdecydowali się na nową specjalizację trenerską – podnoszenie ciężarów, już w najbliższą niedzielę, 29 maja br. o g. 9. 30 wraz z kierownikiem tej specjalizacji mgrem Bartoszem Malakiem i Wielkopolskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów, organizują zawody z podnoszenia ciężarów dedykowane dzieciom do 12. roku życia. Podczas Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w hali sportowo-dydaktycznej prof. Andrzeja Wieczorka rozegrane zostaną trzy konkurencje sprawnościowe (m. in. bieg zawrotny 4 x 10 m, rzut piłką lekarską i trójskok z miejsca) oraz konkurencja techniczna – podrzut techniczny.

Zawody będą idealną szansą dla studentów tej specjalizacji na praktyczne wykorzystanie dotychczas zdobytej wiedzy i wsparcie młodych adeptów sportu podczas zawodów. Specjalizacja, jaką jest podnoszenie ciężarów to nowość w naszej Uczelni. Studenci kierunku Sport w obecnym semestrze zyskali możliwość jej wyboru spośród kilkunastu specjalizacji trenerskich, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej na trawie, pływanie, wioślarstwo. Na tę nową specjalizację przyjęto kilkunastu studentów, po rozmowie kwalifikacyjnej i weryfikacji umiejętności.
Więcej informacji o zawodach: [link]