Promowanie czynnej służby wojskowej, wsparcie w kształtowaniu edukacji proobronnej młodzieży, a także wsparcie działań wolontariackich na rzecz obrony narodowej – to tylko niektóre z punktów podpisanego w ostatnich dniach porozumienia pomiędzy Akademią  Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a Ośrodkiem Zamiejscowym w Poznaniu Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Z ramienia naszej Uczelni podpis pod porozumieniem złożył Rektor Akademii prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński. Z kolei Ośrodek Zamiejscowy w Poznaniu CWCR reprezentował jego Szef płk Marek Kosicki.

Współpraca będzie dotyczyć również kształtowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych oraz służby wojskowej wśród lokalnej społeczności.  Przedstawiciele naszej Uczelni będą również uczestniczyć w wydarzeniach patriotycznych i historycznych organizowanych przez CWCR.

Porozumienie dotyczy również wsparcia w realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki dla studentów pt. Legia Akademicka.