Informujemy, że został ogłoszony dodatkowy nabór na studia I stopnia na kierunkach: Wychowanie Fizyczne i Dietetyka w naszej filii AWF w Gorzowie Wlkp. Rejestracja w systemie IRK potrwa do 13 września br.! Zasady rekrutacji w filii w Gorzowie Wlkp.: [link].

Wychowanie Fizyczne to kierunek stworzony z myślą o osobach lubiących aktywność fizyczną, doskonalenie własnych sprawności oraz pracę z młodzieżą. Studia przygotowują do podejmowania działalności pedagogicznej, opiekuńczo-wychowawczej i menedżerskiej w zakresie wychowania fizycznego, zarówno z osobami zdrowymi, jak i z dysfunkcjami oraz do zarządzania klubami i organizacjami sportowymi.

W ramach specjalizacji instruktorskiej z piłki nożnej istnieje możliwość uzyskania licencji UEFA Grassroots C (UEFA C). Jest ona podstawą do zatrudnienia w klubach sportowych i szkółkach piłkarskich dla dzieci i młodzieży oraz zdobywania kolejnych szczebli kariery trenerskiej.

Wychowanie Fizyczne z biologią
Tylko na AWF w Gorzowie, wybierając specjalność „nauczycielską z biologią” można uzyskać uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu – biologii – tym samym zwiększając szanse na zatrudnienie w szkole.
Więcej info: [link]

Dietetyka to kierunek dla osób, które stawiają na holistyczne podejście do tematu żywienia. Dieta to nie tylko styl życia, ale również ważna forma leczenia i rekonwalescencji. To także bardzo ważny element sukcesu w sporcie! Dzięki potrzebie dbania o zdrowie i kondycję fizyczną rośnie szansa na zatrudnienie i rozwój specjalistów z tej branży.

W trakcie studiów do wyboru są dwie specjalności:
* Żywienie w sporcie,
* Dietoterapia i Dietoprofilaktyka

W tym roku rozpoczną się prace nad stworzeniem nowej profesjonalnej pracowni dietetycznej w gorzowskiej AWF.
Więcej info o kierunku: [link]