Delegacje zespołów występujących w XX Światowym Przeglądzie Folkloru INTEGRACJE spotkały się dziś z władzami Uczelni i przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. W imieniu rektora tegorocznych uczestników przywitał prof. dr hab. Jacek Zieliński, Prorektor ds. Studiów. Jak co roku, podczas takich spotkań, uczestnicy wymienili się upominkami przywiezionymi ze swoich krajów. W tegorocznym, jubileuszowym, przeglądzie udział biorą zespoły z Kolumbii, Ekwadoru, Turcji, Serbii, Słowenii oraz Polski.

Także dziś, w czwartek, o g. 16 uczestnicy wezmą udział w przemarszu ul. Półwiejską. Start przy pomniku Starego Marycha. W programie, w kolejnych dniach, znalazły się takie atrakcje jak: warsztaty haftu koralikowego, warsztaty ludowe dla dzieci, spotkanie muzyczne z dziećmi w Wielkopolskim Centrum Zdrowia, czy koncert finałowy, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia br., na Polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu i zakończy tegoroczny przegląd.

Program: [link]

W związku z pandemią, 20. Jubileusz INTEGRACJI przeniesiono o dwa lata. Festiwalowe wydarzenia odbywają się pod hasłem „Historia jak z obrazka”, które nawiązuje nie tylko do opowieści, które prezentowane będą przez artystów na scenie, ale także do przeszło dwudziestoletniej tradycji Przeglądu. Od 2001 r. INTEGRACJE gościły 114 zespołów z 41 krajów. Na scenach miast prezentowało się blisko 3000 artystów, którzy dali ponad 118 koncertów. Aby na nie dotrzeć, zespoły pokonały około 64 tys. kilometrów. Podczas 15. edycji Turnieju Sportów Tradycyjnych „Pierścieniówka” rozegranych zostało ponad 600 meczów.
Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Dla tych, którzy w tych dniach nie będą mogli się pojawić na miejscu, organizatorzy przygotowali transmisje online. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl.