Studenci naszej Uczelni z kierunków Wychowanie Fizyczne, Sport, Dietetyka, Turystyka i Rekreacja oraz Taniec w Kulturze Fizycznej biorą udział w obozie szkoleniowym na Mazurach. Zapraszamy do fotorelacji przesłanej przez dra Wojciecha Jarosza z Zakładu Biologii i Anatomii naszej Akademii.

Podczas rejsu po pięknych szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich załoganci nabywają kompetencje żeglarskie w zakresie prowadzenia jachtu żaglowego i szeroko pojętej dobrej praktyki żeglarskiej, bezpieczeństwa w porcie i na wodzie, a także współpracy w sytuacjach stresowych czy organizacji czasu wolnego. Na koniec szkolenia wiedza oraz umiejętności uczestników rejsu zostaną sprawdzone przez zewnętrzną komisję podczas egzaminu na patent żeglarza jachtowego.

Obóz ma formę rejsu wędrownego na jachtach żaglowych Antila 27, podczas którego, poza samym żeglowaniem, uczestnicy poznają Mazury od wielu różnych stron. Wyprawa rozpoczęła się i zakończy w Pięknej Górze k. Giżycka w porcie Sailor.