Za nami pierwszy obóz outdoorowy specjalności Turystyka Przygodowa. Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja w dniach 2-7 lipca odwiedzili Półwysep Helski, gdzie mieli okazję skorzystać z ciekawych form aktywności, m.in.: w certyfikowanym kursie podstaw sportów wodnych (kitesurfing, kajaki, deski sup) z instruktorem, zwiedzaniu helskich bunkrów z przewodnikiem ze Stowarzyszenia „Alternatywny Cypel”, grze terenowej pod hasłem „Zdążyć do października”, wycieczce rowerowej do Jastarni, czy też pokonywaniu średnich i wysokich tras w parku linowym.

Ponadto uczestnicy obozu prócz możliwości spania w namiotach mieli okazję do wykazania się kreatywnością podczas przygotowywanych przez nich codziennych porannych rozruchów, wieczornych integracji, czy też pracy nad filmikami promującymi obóz, których efekty ujrzymy już niebawem.

Kadrę szkoleniową obozu tworzyli dr Matylda Awedyk (kierownik) oraz dr Szymon Galas z Zakładu Przyrodniczych i Kulturowych Podstaw Turystyki i Rekreacji.