Za nami kolejna edycja programu Erasmus+. W semestrze letnim gościliśmy 31 studentów zagranicznych z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji, Francji i Malty. Oferta naszej Uczelni oraz atmosfera tak spodobały się naszym „Erasmusom”, że aż 21 z nich postanowiło przedłużyć swoją przygodę w Polsce na drugi semestr.

Sekcja Współpracy z Zagranicą w roku akademickim 2023/2024 zorganizowała dla studentów szereg imprez o charakterze integracyjnym. Wspólne wyjścia i imprezy sportowe miały na celu ułatwienie zagranicznym studentom integracji ze sobą oraz społecznością lokalną i akademicką.

Jednym z głównych wydarzeń tego semestru był „Integration Week”, podczas którego odbyły się wykłady dotyczące historii i kultury naszego kraju, warsztaty z języka polskiego oraz komunikacji międzykulturowej. Studenci mieli okazję wziąć udział w interaktywnej lekcji historii w Bramie Poznania oraz odwiedzić m.in. Centrum Szyfrów Enigma. Większość eventów miała charakter sportowy, promujących formy aktywnego spędzania wolnego czasu: turniej bowlingowy, gry i zabawy w parku linowym, atrakcje na torze saneczkowym i w parku linowym Pyrland, gry i zabawy na lodowisku Malta oraz w największym wodnym kompleksie rekreacyjnym w Polsce – w Termach Maltańskich. Nie zabrakło też wspólnego zwiedzania najciekawszych miejsc naszego kraju.

W semestrze zimowym odbyła się wycieczka do Krakowa i Oświęcimia. Studenci z zagranicy mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki dawnej stolicy Polski oraz zjechać w podziemia Kopalni Soli w Wieliczce. Największe emocje wywołała wizyta w Oświęcimiu, gdzie mieści się były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Z kolei w grudniu nasi studenci wzięli udział w „1st Inter-University Sport Games” w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. Inicjatorem wydarzenia było AMU Welcome Center oraz City of Poznań. Rozegrane zostały konkurencje w 3 dyscyplinach: koszykówka, pierścieniówka i przeciąganie liny. W zawodach wzięło udział 80 studentów zagranicznych studiujących w Poznaniu. Nasza drużyna stanęła na podium, zdobywając brązowy medal w koszykówce. Uroczyste wręczenie dyplomów AWF odbyło się 12 grudnia br. podczas zorganizowanego przez Sekcję Współpracy z Zagranicą turnieju bowlingowego w ramach „Christmas Party” w Centrum Rozrywki MK Bowling.