W ostatni weekend sierpnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozegrano XXVII Ogólnopolskie Igrzyska LZS. W bloku sportu wyczynowego rozegrano, m. in. 2 turnieje w podnoszeniu ciężarów, stanowiące ekwiwalent Krajowych Mistrzostw LZS do lat 20 i Seniorów, które rozgrywane zostały w 5 kategoriach wagowych – jak miało to miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

W turnieju juniorów startowała studentka II roku kierunku Sport Patrycja Górna zajmując 2. miejsce w kategorii do 59 kg. W turnieju seniorskim, także w kategorii do 59 kg, 1. miejsce wywalczyła studentka III roku kierunku Sport Zuzanna Połka. Wśród mężczyzn, w kategorii powyżej 102 kg 2. miejsce zajął pracownik Zakładu Neurobiologii Bartosz Malak.

Gratulujemy!!