Wczoraj, 2 września odbyło się pierwsze spotkanie nowego Kolegium Rektora w kadencji 2024–2028. Uroczystość ta miała szczególne znaczenie, ponieważ podczas spotkania Jego Magnificencja Rektor AWF prof. dr hab. Jacek Zieliński wręczył akty powołania nowym prorektorom, dziekanom oraz prodziekanom, którzy będą pełnić swoje funkcje w nadchodzącej kadencji. Rektor przedstawił zebranym członkom Kolegium główne kierunki działania oraz plany na przyszłość, które będą realizowane w najbliższym czasie.

Poniżej słowa od nowego Rektora skierowane do społeczności naszej Uczelni:

Szanowni  Państwo,

Mój drogi poprzednik, Jego Magnificencja Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński pożegnał nas z końcem sierpnia kończąc swoją kadencję na stanowisku Rektora naszej Uczelni. Swoją  służbę pełnił godnie i na najwyższym poziomie, nie zapominając jednocześnie nigdy o swoich współpracownikach. Cieszę się bardzo, że zostaje z nami pełniąc obowiązki Kanclerza i liczę, że niejednokrotnie wspomoże nas jeszcze swoim doświadczeniem i zdobytą wiedzą.

Dziś, dzięki  zaufaniu jakim mnie Państwo obdarzyliście, nadszedł pierwszy dzień mojej pracy na stanowisku Rektora naszej Akademii.  Dziękuję wszystkim za wsparcie, zwyczajne ludzkie koleżeńskie porady i dobre słowo. To wsparcie było i jest dla mnie bardzo ważne i serdecznie wszystkim za nie dziękuję.

Nowa kadencja to dla nas wszystkich cztery lata współpracy, kolejne ewaluacje i wyzwania. Wierzę głęboko, że nowe Władze Rektorskie i Dziekańskie będą wraz ze mną budować coraz lepszą pozycję naszej Alma Mater.

Jednak, jak zawsze uważałem, Uczelnię tworzą LUDZIE, więc niech wspólne wyzwania przed nami stojące zaowocują wieloma WSPÓLNYMI sukcesami.

Wszystkiego Najlepszego Kochani!

Skład nowych władz AWF Poznań:

Prorektorzy

prof. dr hab. Jan Celichowski – Prorektor ds. Nauki,
prof. AWF dr hab. Urszula Czerniak – Prorektor ds. Studiów,
prof. AWF dr hab. Krzysztof Kusy – Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju.

Dziekani

prof. AWF dr hab. Katarzyna Domaszewska – Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej,
prof. AWF dr hab. Anna Demuth – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu,
dr hab. Leszek Zguczyński Dziekan Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Prodziekani

prof. AWF dr hab. Adam Kantanista – Prodziekan ds. Studiów Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej,
dr Jakub Kryściak – Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej,
dr hab. Ewa Śliwicka – Prodziekan ds. Studiów Wydziału Nauk o Zdrowiu,
dr Krystian Wochna – Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu,
dr Alicja Naczk – Prodziekan ds. Studiów Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim,
dr Piotr Wójciak – Prodziekan ds. Studenckich Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Szkoła Doktorska

prof. AWF dr hab. Maciej Wilski – Dyrektor Szkoły Doktorskiej

Nowa kadencja to czas nowych wyzwań i możliwości. Życzymy powodzenia oraz wytrwałości w pracach nad dalszym rozwojem naszej Uczelni.