Aleksandra i Anna Kniaź, studentki naszej Akademii w roku akademickim 2023/2024 startowały w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS. Jest to cykl imprez dedykowany studentom z niepełnosprawnościami, którzy chcą zmierzyć się z innymi studentami z całej Polski. Siostry stanęły na podium m.in. zdobywając:

Aleksandra:
– w kajakarstwie i ergometrze wioślarskim, I miejsce w kajakarstwie, I miejsce w ergometrze wioślarskim;
– w pływaniu, 100m styl dowolny II miejsce, 50m styl klasyczny III miejsce;
– w bowlingu i bilardzie, II miejsce w bowlingu;
– w tenisie stołowym, I miejsce;
– w siatkówce na siedząco, III miejsce;
– w snowboardzie, VIII miejsce;
– w lekkiej atletyce, bieg 1500m II miejsce, bieg 400m II miejsce, rzut oszczepem III miejsce.

Anna:
– w kajakarstwie i ergometrze wioślarskim, III miejsce w ergometrze wioślarskim;
– w lekkiej atletyce, rzut oszczepem I miejsce;
– w szachach, III miejsce;
– w bowlingu i bilardzie, I miejsce w bowlingu, I miejsce w bilardzie;
– w tenisie stołowym, VI miejsce;
– w lekkiej atletyce, rzut oszczepem I miejsce.

Podczas zawodów dla studentów z niepełnosprawnościami, organizatorzy zapewniają szkolenia z konkretnych dyscyplin, dzięki czemu każda z osób ma szansę wziąć udział w danej konkurencji. Dla wielu studentów to pierwsza okazja, by poznać podstawy danej dyscypliny.

Anna i Aleksandra są bardzo aktywnymi sportsmenkami – w ostatnim roku akademickim zdobyły również: Puchar AZS w SUP – I miejsce Aleksandry i I (Anna) oraz II (Aleksandra) miejsce w bowlingu. Z kolei w trakcie Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski zdobyły: I miejsce (Anna) oraz III i VII (Aleksandra) w bowlingu. Dzięki czemu, w drużynowej klasyfikacji AWF zajął III miejsce. W badmintonie 5-6 miejsce (I rzut – Anna) oraz 7-8 miejsce (I rzut – Aleksandra). Dodatkowo IV miejsce (I i II rzut Anny) oraz VII-VIII (I i II rzut Aleksandry) w darcie. Zapewniło to I miejsce drużynie AWF w klasyfikacji!

Przypominamy, że w naszej Akademii działa Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami [link], które m.in. wspiera finansowo wyjazdy studentów z niepełnosprawnościami na Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS.