Miło nam poinformować, że rusza kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski, który rozpocznie się od Królowej Sportu – Lekkiej atletyki. Zawody odbędą się 16 października na poznańskim Golęcinie.

Konkurencje:

• Bieg na 100 m, 400 m, 2000 m, 1000 m,
  • Skok w dal
  • Skok wzwyż
  • Pchnięcie kulą
  • Rzut oszczepem
  • Sztafeta szwedzka

Konkurencje rozpoczynają się bezpośrednio po zakończeniu poprzedzającej. Zgłoszenia zawodników do konkurencji biegowych odbywają się nie później niż na 15 minut przed startem.

Studenci Pierwszego Roku mogą brać udział w zawodach bez legitymacji AZS. Warunkiem sklasyfikowania jest wyrobienie legitymacji w ciągu 5 dni po zakończeniu zawodów.

W zawodach udział mogą wziąć studenci, legitymujący się ważną legitymacją studencką, a także etatowi pracownicy uczelni posiadający co najmniej tytuł zawodowy magistra, zatrudnieni na podstawie mianowania lub umowy o pracę (w wymiarze co najmniej 1/2 etatu) minimum 3 miesiące wcześniej niż termin rozgrywania Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. Wszelkie informacje na temat sposoby wyrobienia legitymacji znaleźć można na stronie AZS.

Chętni studenci proszeni są o zgłaszanie do dra Michała Włodarczyka (wlodarczyk@awf.poznan.pl) lub dr Ewy Zarębskiej (zarebska@awf.poznan.pl) z Zakładu Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego.