Pani dr Izabela Wyszowska, kierująca Zakładem Historii, Filozofii i Socjologii naszej Uczelni, została uhonorowana prestiżową odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, przyznaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, decyzją Kapituły Sejmiku. Wręczenie odznaki odbyło się w dniu 27 września 2024 r. podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Gratulując osiągnięć dr Izabeli Wyszowskiej, podkreślono jej szczególne zaangażowanie w badania naukowe nad dziejami Poznania i Wielkopolski, życiem wybitnych przedstawicieli regionu, ich upamiętnianie i popularyzację poprzez publikacje oraz organizację różnorodnych wydarzeń im poświęconych. Wskazano także osiągnięcia dydaktyczne oraz społeczne, w tym działalność w organizacjach i towarzystwach naukowych, turystycznych oraz krajoznawczych. Jednym z nich jest Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” − którego dr Izabela Wyszowska jest prezesem − wspierający Polonię z całego świata, przybliżający walory kraju ojczystego, zwłaszcza ziemi wielkopolskiej.  Dr Izabela Wyszowska dydaktycznie od lat jest związana w naszej Uczelni z kierunkiem studiów Turystyka i Rekreacja.

Cieszymy się z osiągnięć i życzymy kolejnych.

Zdjęcia: Zbigniew Szmidt