Zainteresowani pracą i karierą naukową w dyscyplinie Nauk o Kulturze Fizycznej mogą aplikować do Szkoły Doktorskiej AWF Poznań. Na terenie Wielkopolski tylko w naszej Akademii możliwe jest uzyskanie stopnia naukowego doktora w tych naukach. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Studia doktoranckie w AWF Poznań pozwalają na badanie uwarunkowań i skutków aktywności fizycznej człowieka w kontekście sprawności fizycznej, rozwoju fizycznego czy utrzymania zdrowia. Doktoranci mogą współtworzyć wiedzę naukową podstawową i aplikacyjną związaną z wychowaniem fizycznym, sportem, rekreacją fizyczną czy turystyką, przydatną w praktyce takich zawodów jak m.in. nauczyciel, trener i instruktor sportu, specjalista turystyki, specjalista adaptowanej aktywności fizycznej, czy menedżer sportu. W AWF Poznań działa 15 laboratoriów oraz pracowni wyposażonych w nowoczesny sprzęt, m.in. laboratorium badań biomechaniczno-kinezjologicznych, laboratorium badań elektrofizjologicznych, laboratorium analizy ruchu człowieka, czy laboratorium badań genetycznych.

Podstawowe dokumenty, które musi złożyć kandydat do Szkoły Doktorskiej AWF Poznań, to wniosek i towarzyszące mu załączniki: odpis dyplomu magisterskiego, kwestionariusz osobowy, życiorys, zgoda potencjalnego promotora, opis problemu badawczego oraz dokumentacja osiągnięć naukowych (publikacje, staże, udział w projektach badawczych czy konferencjach i in.). Istotne jest, żeby kompletowanie dokumentów rozpocząć odpowiednio szybko, szczególnie warto otrzymać już zgodę potencjalnego promotora. Z listą potencjalnych promotorów można zapoznać się na podstronie Szkoły Doktorskiej w zakładce „Zasady rekrutacji do Szkoły Doktorskiej” [link]. Tam też znajdują się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące procedur związanych z rekrutacją.

Jeśli złożona dokumentacja spełnia wymogi formalne, kandydat jest zapraszany na rozmowę kwalifikacyjną przed 7-osobową komisją. Rozmowa składa się z trzech części: prezentacji ustnej kandydata dotyczącej proponowanego problemu badawczego, wygłaszanej w języku angielskim, prezentacji problemu naukowego oraz oceny przez komisję, bez udziału kandydata, jego dotychczasowego dorobku naukowego na podstawie załączonej dokumentacji. Na poszczególnych etapach rozmowy komisja może podjąć decyzję o niedopuszczeniu kandydata do kolejnych jej części.

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursu. W ramach limitu miejsc zostaną przyjęci kandydaci, którzy spełnią wszystkie powyższe warunki (złożą komplet dokumentów i pozytywnie zakończą rozmowę z komisją) oraz uzyskają z nich najwyższą liczbę punktów.

Terminy rekrutacji:
• składanie dokumentów: 1 lipca-14 sierpnia br. oraz 1-4 września br. w godz. 9-13:30 w sekretariacie Szkoły Doktorskiej, w budynku dydaktycznym AWF, pok. 120 lub 121 (I piętro), ul. Królowej Jadwigi 27/39
• rozmowy z komisją rekrutacyjną: 7-18 września br.
• udostępnienie listy przyjętych kandydatów: najpóźniej do 25 września br.

Więcej informacji na stronie Szkoły Doktorskiej: link