W sobotę, 22 lutego br., w naszej Akademii odbędzie się spotkanie z Ewą Olbratowską pt. „Galopem do USA – spotkanie podróżnicze”. Wydarzenie, zorganizowane w ramach 4. Festiwalu Kultury Anglojęzycznej „What’s up?”, rozpocznie się o godz. 18:30 w sali 025/026 w budynku dydaktycznym. Wstęp wolny.

Prelegentka opowie o tym, jak spełnić swoje marzenia o podróży po Stanach Zjednoczonych, przy jednoczesnym wykorzystaniu swoich pasji i umiejętności. W opisie wydarzenia organizatorzy podkreślają, że „(…) Podróż do USA była największym marzeniem prowadzącej. Zamiłowanie do nauki angielskiego tylko podsycało pomysł o wyjeździe do Nowego Jorku i zobaczeniu wszystkiego, co znała z filmów na własne oczy. Zawsze wyobrażała sobie, że wyjedzie tam na max dwa tygodnie, zobaczy „co trzeba” i po prostu wróci do Polski. Jednak, wszystko zmieniło się diametralnie w 2016 roku, kiedy zaoferowano jej pracę jako instruktor jazdy konnej w tajemniczym miejscu zwanym Tapawingo – czyli jednym z tysięcy campów dla dzieci w USA.”

Współorganizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Sekcja Geograficzno-Krajoznawcza AWF Poznań. Festiwal został objęty patronatem Jego Magnificencji Rektora prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego.

Więcej informacji o Festiwalu na stronie: link