Studenci i dydaktycy kierunku Fizjoterapia oraz osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w rehabilitacji w najbliższy czwartek, tj. 27 lutego br., mogą wziąć udział w pokazie nowoczesnego egzoszkieletu. Pokaz odbędzie się w auli w budynku głównym AWF Poznań o godz. 10.

Nowoczesny egzoszkielet zostanie zaprezentowany przez pacjentów, którzy regularnie korzystają z niego podczas rehabilitacji. Jednym z nich będzie pani Anna, która w naszej Akademii już dwukrotnie wypróbowała egzoszkielet. Prezentowany sprzęt umożliwia reedukację chodu u pacjentów neurologicznych po różnego rodzaju schorzeniach, m.in. po całkowitym lub częściowym uszkodzeniu rdzenia kręgowego, stwardnieniu rozsianym lub po udarze.

Pokaz w naszej Uczelni organizuje dr inż. Wiktoria Pawelec z Zakładu Biomechaniki we współpracy z Kliniką Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i firmą Technomex.

Zachęcamy do udziału.