Reprezentantki AWF Poznań w futsalu zajęły pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji uczelni wychowania fizycznego. Medale odebrały podczas turnieju finałowego, który rozgrywany był w miniony weekend w Poznaniu. Męska reprezentacja naszej Akademii w klasyfikacji uczelni wychowania fizycznego zajęła III miejsce.

W miniony weekend nasze futsalistki wzięły udział w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski. W rozgrywkach grupowych turnieju rywalizowały z reprezentacjami UAM Poznań, UJ Kraków oraz Politechniki Wrocławskiej. W meczach z UAM Poznań oraz UJ Kraków nasze futsalistki musiały uznać wyższość rywalek, natomiast drużynę z Wrocławia pokonały, zdobywając 5 bramek, a tracąc tylko dwie. Nasza drużyna w grupie zajęła III miejsce.

Futsalistki w kolejnej fazie turnieju pokonały drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 3:1. W meczu o miejsce IX przegrały jednak z reprezentantkami Uniwersytetu Warszawskiego 1:3. Nasza drużyna w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet zajęła ostatecznie X miejsce.

Turniej finałowy pozwolił wyłonić najlepsze drużyny w poszczególnych typach uczelni wyższych. Reprezentantki AWF Poznań wśród uczelni wychowania fizycznego zajęły I miejsce, natomiast futsaliści miejsce III. Naszym studentkom oraz trenerowi drużyny – drowi Pawłowi Kalinowskiemu, złote medale wręczył prof. AWF dr hab. Michał Bronikowski, kierownik Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej AWF Poznań.

Serdecznie gratulujemy!