Komunikat Rektora w związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym obecnością SARS-CoV-2 i ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego.

W związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym obecnością SARS-CoV-2 i ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego Jego Magnificencja Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński wystosował do pracowników i studentów Uczelni komunikat, na podstawie którego:

1. Zawieszone do odwołania zostały wszelkie wyjazdy służbowe studentów i pracowników AWF w Poznaniu do rejonów objętych największym zagrożeniem epidemiologicznym – w tym Azji Wschodniej, Iranu oraz Włoch.
2. Studenci i pracownicy Uczelni oraz sportowcy powracający z rejonów objętych zagrożeniem epidemiologicznym proszeni są o powstrzymanie się od uczestnictwa w zajęciach przez 14 dni po powrocie, z uwzględnieniem możliwości udania się na badania diagnostyczne na obecność SARS-CoV-2.
3. Zaleca się, w miarę możliwości, zmianę terminów spotkań naukowych i konferencji organizowanych na terenie Uczelni – celem ograniczenia kontaktów do niezbędnego minimum.
4. W przypadku podejrzenia wystąpienia SARS-CoV-2 zaleca się natychmiastowy kontakt telefoniczny z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną celem uzyskania instrukcji postępowania.
5. Zaleca się także monitorowanie na bieżąco ogłoszeń służb odpowiedzialnych za zdrowie publiczne – za pośrednictwem wszelkich dostępnych mediów.

Przydatne adresy:
Główny Inspektorat Sanitarny: komunikat dla podróżujących [link]