W dniach 14-16 września 2018 odbyły się warsztaty językowe dla pracowników naukowo-dydaktycznych ZWKF w Gorzowie Wlkp. zorganizowane przez Biuro Współpracy z Zagranicą.

Celem tych warsztatów było  polepszenie posiadanych już umiejętności komunikacyjnych osób, które byłyby zainteresowane prowadzeniem swojego przedmiotu w języku angielskim dla studentów zagranicznych w uczelni macierzystej lub wyjechałyby w tym celu do uczelni partnerskiej. Warsztaty po raz pierwszy zostały zorganizowane w trybie weekendowym i odbywały się od godzin porannych (9.00) do późno popołudniowych (18.00) od piątku do niedzieli z przerwami na posiłki, zapewnione przez organizatora warsztatów (BWZ). Zajęcia  składały się z części teoretycznej (poznanie słownictwa, gramatyki) oraz części praktycznej (użycie poznanych elementów językowych). Forma warsztatów była dużym wyzwaniem zarówno  dla prowadzącej p. mgr Katarzyny Zabłockiej, jak również samych uczestników. Trzynasto-osobowa grupa uczestników z dużym zaangażowaniem zrealizowała zaplanowany na 20 godzin zajęć program. Pomimo sporego zmęczenia uczestników warsztaty zostały ocenione bardzo pozytywnie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom biorącym udział w zajęciach oraz osobie prowadzącej zajęcia, bez których organizacja warsztatów byłaby niemożliwa.

Należy mieć nadzieję, że kolejną edycję warsztatów uda się ponownie zrealizować w ZWKF w Gorzowie Wlkp. w grupie nie mniejszej niż tegoroczna.