Z początkiem marca naszej Akademii przyznana została karta Erasmus Charter for Higher Education (ECHE) na lata 2021-2027. Stanowi ona potwierdzenie jakości realizowanych działań i uprawnia Uczelnię do ubiegania się o finansowanie projektów edukacyjnych, w tym współpracy z instytucjami z krajów pozaeuropejskich. Otrzymanie karty umożliwi rozwijanie akcji, których skutkiem będzie umiędzynarodowienie Uczelni w nadchodzących latach.

Karta Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (ECHE) określa ogólne ramy jakości działań, jakie uczelnia może realizować w ramach programu Erasmus+. Posiadanie karty ECHE umożliwia udział w projektach z zakresu mobilności edukacyjnej osób oraz w akacjach polegających na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w ramach programu Erasmus+. Karta uprawnia także do ubiegania się o fundusze na działania, np. na wyjazdy stypendialne studentów i pracowników, udział w projektach edukacyjnych dotyczących kształcenia i szkolenia zawodowego, edukacji szkolnej czy edukacji dorosłych.

Karta Erasmus Charter for Higher Education: pobierz