Scena Wspólna w Poznaniu stała się miejscem tegorocznego finału tanecznego Contestporary, organizowanego przez Kompanię Tańca AWF. Finał był zarazem akcją charytatywną wspierającą dzieci i młodzież, poprzez zbieranie funduszy na rozwój Fundacji „Edukacja w Harmonii”. Tego dnia odbyła się także premiera spektaklu „Inequality” Kompanii Tańca AWF Poznań.

Wieczór rozpoczął się od występu solo ,,People dressed in flowers” w choreografii i wykonaniu Leny Skrzypczak, studentki II roku Tańca w Kulturze Fizycznej.

Następnie mały akcent artystyczny zapewnili nam Darek Lesek, uczeń Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Romka Strzałkowskiego w Poznaniu oraz uczniowie klas 4-6 Prywatnej Szkoły Podstawowej Harmonia.

Zebrani w Scenie Wspólnej wysłuchali piosenki pt. „Ciało” w wykonaniu Darka oraz fragmentów zbioru opowiadań „Fantastyczna harmonia”, stanowiącego spełnienie wielkiego marzenia piątki niesamowitych, młodych uczniów szkoły podstawowej – Julki i Liliany z klasy czwartej, Liwki i Mikołaja z piątej oraz Marcina z szóstej.

W dalszej kolejności zebrani obejrzeli spektakl Szkoły Tańca Współczesnego pt. „Insadness” w choreografii Katarzyny Leszek oraz premierę spektaklu ,,Inequality” Kompanii Tańca AWF Poznań z udziałem studentek kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej. Po prezentacjach oczywiście przyszedł czas na jam i bitwy, na które wszyscy czekali z niecierpliwością.

Jak podkreślają organizatorzy, było to niesamowite, międzypokoleniowe spotkanie różnych środowisk ze sztuką. Gościli młodzież, osoby studiujące, nauczycieli, osoby ze środowiska akademickiego, stałych bywalców, miłośników tańca rozpoczynających przygodę z tańcem, jak i profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy zechcieli wesprzeć szczytny cel.

fot. Maciej Zakrzewski