W minioną sobotę, 25 stycznia br. podczas uroczystości w Warszawie dr Izabela Wyszowska – Prezes Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, pracownik Katedry Turystyki i Rekreacji AWF Poznań, odebrała nominację członkowską do Rady Krajowej Stowarzyszenia. W ramach Rady zasiadać będzie w komisjach: nauki i kultury oraz sportu i turystyki.

Również w Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, 21 stycznia br. otwarto wystawę pt. „Sport Polonijny 2019”, prezentującą największe wydarzenia sportowe organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim. Na wystawie przedstawione są zdjęcia m.in. z I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych, XIX Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne, Sejmik Polonijny PKOl czy z Międzynarodowego turnieju piłki nożnej – „Young Football Cup”. W wydarzeniach sportowych organizowanych w ubiegłym roku w naszym kraju wzięło udział ponad 4 tys. sportowców polonijnych, rywalizujących w 26 dyscyplinach. Fotografie oglądać będzie można do 21 lutego br.

W międzynarodowych imprezach organizowanych przez Wielkopolski Oddział SWP od lat czynny udział biorą studenci i absolwenci naszej Uczelni, pełniąc funkcję pilotów, opiekunów grup, animatorów, instruktorów i trenerów. Tak było m.in. podczas kolejnych edycji Zlotów Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo” czy Letnich Akademii Kultury i Języka Polskiego oraz kolonii i obozów. Studenci zainteresowani odbyciem praktyk lub wolontariatu mogą zgłosić się do Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia i rozpocząć współpracę przy sztandarowych imprezach.

Zainteresowani poznaniem historii i działalności środowisk polonijnych oraz problematyki turystyki polonijnej mogą odwiedzić Dom Polonii w Poznaniu i wziąć udział w spotkaniach w ramach nowo otwartego Salonu Kultury Polonijnej, a zagraniczni studenci pochodzenia polskiego mogą także wstąpić do działającego od wielu już lat Klubu Studentów Polonijnych. Prezes Izabela Wyszowska serdecznie zaprasza.