Dr Bartosz Prabucki z Zakładu Turystyki Sportowej na zaproszenie World Ethnosport Confederation reprezentował naszą Uczelnię podczas jednej z największych na świecie konferencji nt. sportów tradycyjnych – Ethnosport Forum 2024: Uniting Humanity Through Traditional Sports and Cultural Heritage, w tureckiej Antalyi. Uczestnicy Forum – eksperci, badacze i praktycy sportów tradycyjnych – wzięli udział w ministerialnej sesji plenarnej, poświęconej praktycznym inicjatywom, związanym z wprowadzeniem sportów tradycyjnych do programów edukacji szkolnej. Następnie, odbyły się sesje dyskusyjne, poświęcone tematyce turystyki sportowej i turystyki kulturowej jako instrumentów promocji sportów tradycyjnych; pomysłów nt. zwiększania udziału kobiet w tego typu sportach oraz standaryzacji zasad wybranych sportów w celu organizowania międzynarodowych zawodów. W Forum wzięło udział ponad 100 uczestników z całego świata.