Dnia 25.11.2023 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr.1 im Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyło się Walne Zebranie członków Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii (PSSF). Do Zarządu Głównego na kadencję: lata 2023-2027 zostały wybrane: dr hab. Marzena Wiernicka, która będzie pełniła funkcję vice-prezesa i dr Ewa Kamińska członka Zarządu Głównego.  Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii został wybrany dr Marek Kiljański, vice-prezesem Prof. Zbigniew Śliwiński, sekretarzem dr Jakub Oberbek, skarbnikiem dr Marek Woszczak i kolejnym członkiem Zarządu Głównego dr Krzysztof Aleksandrowicz.

Ponadto podczas 3. Kongresu Rehabilitacja Polska i XVIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (PTF) w Pabianicach, odbywających się w dniach 8-9.12.2023r.,  dr hab. Marzena Wiernicka otrzymała podziękowanie za pracę w Krajowej Radzie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii w kadencji 2019-2023 i wraz z dr Patrycją Rąglewską zostały członkami Krajowej Rady PTF na kadencję 2023-2027. Prezesem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii został wybrany prof. dr hab. Andrzej Myśliwiec, vice-prezesem dr hab. Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka oraz dr hab. Jan Szczegielniak, prof PO, sekretarzem dr Tomasz Maicki, skarbnikiem dr Renata Szczepaniak.

Podczas Konferencji wszystkie Panie wraz ze współautorami przedstawiły prace z afiliacją AWF w Poznaniu:

Prezentacje

Ewa Kamińska, Daniel Choszczewski, Marzena Wiernicka, Joanna Małecka, Dawid Łochyński „Precyzja odczuwania siły u osób po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego.”

Marzena Wiernicka „Rekomendacje terapii skolioz w koncepcji SOSORT”.

Postery

Wioleta Chwalewska, Marzena Wiernicka „Ocena wpływu 6-miesięcznej terapii indywidualnej w zaburzeniach postawy ciała na kąt rotacji tułowia u dziewcząt w wieku 9-11 lat-badania wstępne”.

Paweł Wdowiński, Martyna Białecka, Daniel Choszczewski, Ewa Kamińska, Marzena Wiernicka „Analiza ruchu w charakterystycznych sytuacjach boiskowych u wybranej grupy koszykarzy”.

Jędrzej Łamaszewski, Anna Straburzyńska- Lupa, Patrycja Rąglewska„Rodzaj i częstość podejmowania aktywności fizycznej przez osoby z cukrzycą typu 2 przed, w trakcie i po pandemii COVID-19”.

Wiktoria Piwecka, Kacper Podgórski, Patrycja Rąglewska „Zespoły przeciążeniowe i sposoby przeciwdziałania im w akrobatyce powietrznej”.

Agata Nosewicz, Małgorzata Gizińska, Patrycja Rąglewska „Skuteczność metody integracji sensorycznej u dzieci z zaburzeniami propriocepcji”

Małgorzata Świokła, Patrycja Rąglewska, Anna Straburzyńska – Lupa „Masaż stosowany w ramach odnowy biologicznej przez osoby ćwiczące w poznańskich siłowniach”.

Warto zaznaczyć, iż dr Ewa Kamińska pełniła również funkcję moderatora sesji: Terapia Manualna, Osteopatia, Chiropraktyka i Fizjoterapia w Sporcie a dr hab. Marzena Wiernicka w sesji: Różne oblicza postępowania fizjoterapeutycznego u pacjentów w wieku rozwojowym, której była również moderatorem.