Dr hab. Marzena Wiernicka, kierownik Zakładu Kinezyterapii i Fizjoterapii wieku Rozwojowego 4 grudnia br. otrzymała od wojewody wielkopolskiego powołanie na Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Fizjoterapii w województwie wielkopolskim. Wczoraj odebrała oficjalne powołanie z rąk Wojewody Wielkopolskiej Agaty Sobczyk oraz II Wicewojewody Wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego. Kolejna kadencja, w której dr hab. Wiernicka będzie pełnić tę funkcję, trwa 5 lat.

Do podstawowych zadań Konsultanta Wojewódzkiego należy m.in. wydawanie opinii, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę jednostek organizacyjnych, które mogą prowadzić specjalizacje fizjoterapeutów, wnioskowanie do okręgowych rad samorządów zawodowych, o sprawdzenie, czy osoby wykonujące dany zawód medyczny, należycie pełnią swoje obowiązki, wydawanie opinii na wniosek wojewody, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.

Zainteresowania badawcze dr hab. Wiernickiej to: zaburzenia mięśniowo-szkieletowe w różnych okresach ontogenezy, stabilność posturalna u dziewcząt z bocznym skrzywieniem kręgosłupa, dzieci szkolnych oraz osób starszych.

Serdecznie gratulujemy!