Od października br. zainteresowani tańcem, jako formą aktywności fizycznej, mogą studiować na II stopniu studiów, na specjalności: Specjalista Body & Mind. To jedyny taki kierunek w kraju, z takim zakresem wiedzy! Nowe i ciekawe specjalności ruszają też na Turystyce i rekreacji: Foodways w turystyce, Zarządzanie sportem w regionie turystycznym oraz Zarządzanie i coaching w turystyce i rekreacji. Co warto wiedzieć?

Studia magisterskie w AWF Poznań pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności praktyczne, szczególnie doceniane w branżach, w których kształci Akademia. Tytuł magistra można zdobyć na kierunkach: Wychowanie fizyczne, Sport, Dietetyka, Turystyka i rekreacja, Neurobiologia oraz – od przyszłego roku akademickiego – na Tańcu w kulturze fizycznej. Wiedza i umiejętności, zebrane na 11 specjalnościach na wszystkich kierunkach, dopasowane są do aktualnych trendów społecznych i potrzeb pracodawców.

Unikatowe studia artystyczne!

Studia na kierunku Taniec w kulturze fizycznej ze specjalnością: Specjalista Body & Mind dostarczą wiedzy z zakresu nauk o kulturze fizycznej, nauk o zdrowiu, psychologii oraz tańca i technik rozwijających świadomość ciała. Praktyczny wymiar pozwala na zdobycie umiejętności umożliwiających rozpoznanie i rozwiązywanie psychomotorycznych problemów człowieka w okresie całego dorosłego życia. Student zapozna się z metodami pracy z ciałem, dowie się m.in. jak najlepiej dostosowywać odpowiednie metody do potrzeb i możliwości każdego człowieka.

W rekrutacji mogą wziąć udział kandydaci z tytułem licencjata, szczególnie po kierunkach: Taniec, Wychowanie fizyczne, Sport, Turystyka i rekreacja lub po innych kierunkach pokrewnych. Szczegółowe informacje na stronie: link.

Informator dla kandydatów: Pobierz

Nowe oblicza Turystyki i rekreacji!

Osoby zainteresowane studiami na Turystyce i rekreacji mają do wyboru nowe specjalności, zgodne z najnowszymi trendami społecznymi i potrzebami branży. Będą mogły wybrać jedną z czterech, najlepiej odpowiadającą zainteresowaniom i umiejętnościom. Nowe propozycje to:
• Foodways w turystyce – specjalność wychodzi naprzeciw potrzebom rynku turystycznego, związanym z ogromnym zainteresowaniem turystów kulinariami oraz modą na kuchnie regionalne i lokalne,
• Zarządzanie sportem w regionie turystycznym – studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zagadnień pozwalających tworzyć atrakcje przyciągające miłośników sportu do destynacji turystycznych, a także programować, bezpiecznie organizować, promować i finansować eventy sportowe,
• Zarządzanie i coaching w turystyce i rekreacji – innowacyjna propozycja kształcenia kadr w branży turystycznej i rekreacyjnej. Studenci zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania m.in. hotelami, biurami podróży, klubami fitness. Tematyka wyjątkowo aktualna w perspektywie zmian związanych z pandemią.

Do wyboru pozostaje także popularna specjalność Event Manager, na której studenci zdobywają wiedzę m.in. o sposobach zarządzania czasem, projektowaniu i kulturze czasu wolnego, podnoszeniu świadomości zdrowia (coaching zdrowotny), funkcjonowaniu mediów i popularyzacji poprzez nie eventów, w szerokim rozumieniu tego słowa.

Szczegółowe informacje na stronie: link.

Przypominamy, że rekrutacja na studia magisterskie trwa do 28 lipca br. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami naboru i śledzenia aktualności na stronie, w zakładce „Kandydat” oraz dołączenia do grupy na Facebooku „Rekrutacja AWF Poznań” (link).