Studenci I roku studiów I stopnia kierunku Turystyka i Rekreacja wzięli udział w wykładzie mgra Radosława Suwały na temat „Działalności Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i rozwoju kariery zawodowej w branży hotelarsko-gastronomicznej”. Prelegent jest dyrektorem regionalnym IGHP w Wielkopolsce i dyrektorem generalnym trzech Hoteli Vivaldi – miejski, 4-gwiazdkowym Vivaldi Poznań, resortowy, 3-gwiazdkowym Vivaldi Karpacz i apartamentowy Avenue22 w Poznaniu.

Od tego roku nasza Akademia jest członkiem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. To jedna z najważniejszych, prestiżowych organizacji branży hotelarskiej, która jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelowego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym oraz Unii Europejskiej.

Studenci dowiedzieli się o funkcjonowaniu IGHP oraz mieli możliwość  usłyszeć, jak wygląda praca i rozwój kariery zawodowej w hotelarstwie i gastronomii hotelowej – co w tej pracy jest najciekawsze, a co najtrudniejsze.

Organizatorem spotkania był Zakład Ekonomiki Turystyki i Informatyki.