Radość i energia dzieci oraz młodzieży ze szkół podstawowych opanowały dzisiaj kampus naszej Akademii. Po krótkiej przerwie, wrócił na nasz teren Festyn Integracyjny Dzieci-Dzieciom. Z tej okazji do Poznania zaproszono uczniów i podopiecznych kilku zaprzyjaźnionych szkół integracyjnych, w tym między innymi z Czech.

W festynie wzięło udział niespełna 800 uczniów. Dzieci startowały w licznych konkurencjach sprawnościowych i lekkoatletycznych. Dydaktycy wraz ze studentami przygotowali m.in. tory przeszkód, biegi, rzuty i stanowiska do skoku w dal. Dzieci mogły sprawdzić także swoją gibkość, celność oraz równowagę wykonując ćwiczenia na trickboardzie oraz chodząc po linie (tzw. slackline). Nie zabrakło też Miasteczka Dr. Clowna i stoiska Komendy Policji.

Festyn integracyjny Dzieci-Dzieciom to cykliczna impreza organizowana przez Fundację „Światełko w Tunelu” przy współudziale Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jak co roku, w przygotowanie zabaw i gier dla dzieci włączył się Zakład Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego, który od wielu lat jest również współorganizatorem tego wydarzenia oraz studenci AWF.