Zakończyły się czterodniowe ćwiczenia terenowe wieńczące cykl zajęć w ramach specjalności Edukacja przygodowa, dla studentów III roku kierunku Wychowanie Fizyczne. Zajęcia zorganizowano w Kotlinie Kłodzkiej w rejonie Masywu Śnieżnika.  Ćwiczenia odbywały się w zimowych warunkach górskich, które w tym roku były wyjątkowo trudne, bowiem obfitowały w deszcz, śnieg i lód. Studenci realizowali różnorodne zadania edukacyjne, m.in. pokonując teren z pomocą technik alpinistycznych, ucząc się nawigacji w terenie oraz poznawali podstawowe zasady przetrwania w górach, a wszystko toczyło się za dnia i po zmroku, w górach i w schronisku.

Zajęcia poprowadzili dr Jacek Tarnas z Zakładu Cyfrowych Technologii w Aktywności Fizycznej oraz dr Wojciech Jarosz z Zakładu Biologii Medycznej.