W ubiegły piątek, 15 grudnia br. studenci I roku studiów magisterskich kierunku Turystyka i Rekreacja podsumowali akcję charytatywną „Zagraj w pingla z AWF”.

Celem akcji, której opiekunem był dr Szymon Galas z Zakładu Przyrodniczych i Kulturowych Podstaw Turystyki i Rekreacji, było zebranie funduszy na rzecz Domu Krótkiego Pobytu „Poranek” w Poznaniu. Placówka prowadzona przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak zapewnia możliwość tzw. pobytu wytchnieniowego dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Podczas wydarzenia studenci przygotowali słodki poczęstunek oraz zestaw kreatywnych gier, zabaw i animacji przy stołach „ping-pongowych”, z wykorzystaniem robota do tenisa stołowego i specjalistycznych trenażerów. Głównym punktem był pokaz zorganizowany przez Fundację Tenisa Stołowego Dźwiękowego i pomysłodawcę gry — Leszka Szmaja. Odwiedzili nas także opiekunowie i dzieci z Domu Krótkiego Pobytu „Poranek”, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali piękne stroiki.

W czasie trwania akcji prowadzono licytację indywidualnych treningów personalnych, EMS i tenisa stołowego, a także vouchery m.in. do Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlayce, czy kawiarenki w Ogrodzie Botanicznym. Akcja promowania była m.in. w Radio Afera, Radio Meteor oraz Ratajskiej Telewizji Kablowej.

Do tej pory zebrano łącznie blisko 3 tys. zł, ale zbiórka internetowa jest aktywna jeszcze do końca grudnia. Serdecznie zachęcamy do wsparcia.