Reprezentacja Polski mężczyzn, której trenerem jest dr Jacek Adrian z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych, jutro, 17 stycznia br., rozpocznie zmagania w Halowych Mistrzostwach Europy w hokeju na trawie. W składzie reprezentacji oraz sztabie szkoleniowym znajdują się nasi studenci i absolwenci. Pierwszy mecz już jutro o godz. 10.

Powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy otrzymali studenci: Marcin Kitkowski, Patryk Pawlak, Dominik Karulak oraz Mateusz Nowakowski. W składzie znajduje się także absolwent AWF – Mateusz Hulbój. Naszą Akademię ukończyli także trener współpracujący – Łukasz Kosmaczewski, oraz fizjoterapeuta drużyny – Krzysztof Jankiewicz. Szkoleniowcem reprezentacji jest długoletni naukowiec AWF Poznań – dr Jacek Adrian.

O miano najlepszej drużyny w Europie walczyć będzie osiem zespołów. W turnieju rozgrywanym w Berlinie od 17 do 19 stycznia br. wystąpią reprezentacje: Austrii, Niemiec, Belgii, Polski, Czech, Rosji, Holandii oraz Ukrainy.

– Jeśli jedziemy na taką imprezę, to oczywiście trzeba grać o miejsca medalowe. Na pewno będzie to bardzo trudne zadanie, ale celem jest zajęcie wysokiej lokaty – mówi selekcjoner reprezentacji dr Jacek Adrian. – W fazie grupowej zmierzymy się między innymi z Austrią. Ta drużyna potwierdziła w ostatnich latach, że należy do czołówki hokeja halowego. Zagramy też z reprezentacją Rosji, zespołem zawsze mocnym w hali, a do tego Ukraina, która awansowała z niższej dywizji. To grupa bez krajów wiodących na boiskach otwartych, ale na pewno solidnych w hali – dodaje trener.

Pierwsze dwa mecze Polacy rozegrają 17 stycznia – z Ukrainą o godz. 10 i Austrią o godz. 17:15. W ostatnim meczu grupowym w sobotę o godz. 10:15 reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją. Faza finałowa turnieju zaplanowana jest na 18 i 19 stycznia br.

Fot.: Polski Związek Hokeja na Trawie