Zapraszamy na konferencję naukową współorganizowaną przez naszą Uczelnię wspólnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznania (Studium Wychowania Fizycznego oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa), która odbędzie się 13 czerwca w Hali sportowo-widowiskowa UAM, sala 2S1 przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.

Konferencja została podzielona na dwa panele. Pierwszy z nich dotyczyć będzie ujęcia sportu w aspekcie krajowym i międzynarodowym. Otworzy go prelekcja „Paryż 2024: Nowe Światło na Tradycję Olimpijską”, który wygłosi prof. AWF dr hab. Małgorzata Bronikowska z Zakładu Metodyki Rekreacji AWF Poznań.

Z kolei moderatorem drugiego panelu przeznaczonego dla studentów i uczniów szkół średnich będzie prof. dr hab. Michał Bronikowski, kierownik Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej AWF Poznań.