Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej zapoznali się dziś z ofertą edukacyjną naszej Akademii w ramach cyklu spotkań przybliżających licealistom poznańskie środowisko akademickie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu JM Rektora prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego, absolwenta tej szkoły.

– Ci uczniowie są w najtrudniejszym momencie swojego życia. Za moment mają maturę, często nie bardzo wiedzą, gdzie pójść. Część z nich uważa, że ma już doprecyzowany ten kierunek, który chcą studiować, ale być może nie do końca są świadomi tego co ich czeka, jak wybiorą już ten kierunek studiów. Naszym zadaniem było dziś pokazać możliwości, ale też zagrożenia wynikające z tych decyzji. Brakowało mi takiego spotkania w 1983 r., jak podejmowałem taką decyzję  – podkreśla JM Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński.

Podczas wydarzenia tegoroczni maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej Akademii podczas prezentacji zaprezentowanej przez mgr Magdalenę Dankowską z Sekcji Socjalnej Studenta. Z kolei o Drzwiach Otwartych i obozie zimowym opowiedziała, prezentując nagrania wideo,  mgr Anna Kowalik z Działu Marketingu i Karier naszej Uczelni.

JM Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński i przedstawicielki AWF odwiedziły I LO im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej na zaproszenie dyrektor szkoły – Katarzyny Światowy.  Rektor AWF I LO w Środzie Wielkopolskiej ukończył szkołę średnią w 1983 r.