Za nami koncert finałowy, który zakończył tegoroczny XX Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE. Odbył się w niedzielny wieczór na Polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Kolumbii, Ekwadoru, Turcji, Serbii, Słowenii oraz Polski.

Przez ponad tydzień uczestnicy wystąpili w wielkopolskich miastach, m.in. na Starym Rynku w Grodzisku Wlkp., w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, na Placu Targowym we Wronkach, w Parku Wilsona w Poznaniu, w amfiteatrze we Wrześni oraz Zajezdni Kultury w Pleszewie. W tegorocznym programie znalazły się takie atrakcje jak: warsztaty haftu koralikowego, warsztaty ludowe dla dzieci, spotkanie muzyczne z dziećmi w Wielkopolskim Centrum Zdrowia, czy przemarsz ul. Półwiejską w Poznaniu.

W związku z pandemią, 20. Jubileusz INTEGRACJI przeniesiono o dwa lata. Festiwalowe wydarzenia odbywały się pod hasłem „Historia jak z obrazka”, które nawiązuje nie tylko do opowieści, które prezentowane będą przez artystów na scenie, ale także do przeszło dwudziestoletniej tradycji Przeglądu. Od 2001 r. INTEGRACJE gościły 114 zespołów z 41 krajów. Na scenach miast prezentowało się blisko 3000 artystów, którzy dali ponad 118 koncertów. Aby na nie dotrzeć, zespoły pokonały około 64 tys. kilometrów. Podczas 15. edycji Turnieju Sportów Tradycyjnych „Pierścieniówka” rozegranych zostało ponad 600 meczów.