Zakład Tańca AWF Poznań zaprasza wszystkie osoby, które zainteresowane są studiowaniem na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej oraz wszystkich sympatyków tańca na wydarzenia, które w najbliższych dniach odbędą się w AWF.

25 maja br., g. 17.00

Już dziś, 25 maja o g. 17 odbędzie się webinar skierowany do kandydatów na kierunek Taniec w Kulturze Fizycznej. Prezentacje przedstawią prelegentki z Zakładu Tańca AWF Poznań: prof. dr hab. Ewa Wycichowska, dr Aleksandra Karpińska, mgr Agnieszka Doberska, mgr Joanna Gronek oraz kierownik Zakładu – dr Paulina Wycichowska.

Prowadzące opowiedzą, dlaczego warto studiować na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej i jakie przedmioty są realizowane, jak ten kierunek wpływa na rozwój ludzkiej kreatywności, wyjaśnią, dlaczego ćwiczenia i aktywność fizyczna są ważnym elementem leczenia niefarmakologicznego i omówią wybrane techniki wspomagające warsztat ruchowy tancerza.

HARMONOGRAM:

– Studia-Kreacja-Improwizacja – prof. dr hab. Ewa Wycichowska

– Proces twórczy w pracy Kompanii Tańca AWF Poznań – mgr Agnieszka Doberska

– Taniec sportowy i techniki wspomagające warsztat ruchowy osoby tańczącej (trening funkcjonalny i pilates) – dr Aleksandra Karpińska

– Wpływ jogi na ciało człowieka w ujęciu holistycznym – mgr Joanna Gronek

– Prowadzenie spotkania – dr Paulina Wycichowska Pokaż mniej

Wydarzenie na Facebooku: [link]

27 maja br., g. 12.00

Z kolei 27 maja br. zapraszamy na Dzień Otwarty na kierunku TwKF online.

Plan Dnia:

12.00 – Spotkanie online na Teams z osobami studiującymi

13.00-16.00 – chat ze studentami i studentkami

16.00 – Spotkanie online na Teams z kadrą Zakładu Tańca

Organizatorzy opowiedzą o tym, jak się studiuje w AWF, jak wygląda program studiów oraz jak żyje się w Akademiku. Odpowiedzą na każde pytanie. W programie konferencje online z osobami studiującymi i kadrą Zakładu Tańca czat dostępny przez cały czas, projekcje filmów z prywatnych zbiorów!

Wydarzenie na FB: [link]

28 maja br., g. 15.00

W niedzielę, 28 maja SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań poprowadzi Jeżycki Spacer Performatywny, w g. 15.00-18.00. Start na rogu ul. Dąbrowskiego i ul. Roosvelta.

30 maja br., g. 10.00

A już 30 maja serdecznie zapraszamy w progi Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu do wspólnej tanecznej podróży. Celem jest przybliżenie uczestnikom naszej Uczelni, a w szczególności kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej. Organizatorzy przybliżą zasady rekrutacji, pokażą zajęcia, poprowadzą wykład i warsztaty, a na deser zaproszą na Pokaz Semestralny, na którym studentki i studenci zaprezentują swoje osiągnięcia.

Program Tanecznego „tournée” po Kampusie AWF Poznań:

Taneczne_tournee_po_Kampusie_AWF_Poznan [pdf, 3.42 MB]

Pokaz Semestralny:

I część: wybrane fragmenty prezentacji z programowych przedmiotów

II część: wybrane etiudy autorskie Studentek i Studentów kierunku Taniec w kulturze fizycznej

Wystąpią: Studentki i Studenci kierunku Taniec w kulturze fizycznej.

30 maja 2023, g. 16.00, Aula w Budynku Głównym AWF.

Wydarzenie na FB: [link]

4 czerwca br., g. 15.00

Finał Contestporary

Oprócz bitew, podczas wydarzenia nastąpi premiera spektaklu Kompanii Tańca AWF Poznań pt. ,,Love” w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej, zaprezentowane zostaną fragmenty spektaklu Konińskiego Teatru Tańca pt. ,,Origami” w choreografii Anny Akabali, a także wystąpi w solówce Lena Skrzypczak.

Więcej info: [link]